Szeroko zakrojone, ogólnopolskie projekty wspomagające lekarzy różnych specjalności to coś, w czym odnajdujemy się bardzo dobrze. Tym razem holistycznie wspieraliśmy rozwój projektu dotyczącego przewlekłej choroby nerek, który został zadedykowany lekarzom rodzinnym.

Podczas pierwszego tygodnia trwania projektu aż 400 lekarzy rozpoczęło kurs PChN!

O projekcie

Jest to projekt edukacyjno-badawczy, który obejmuje trzy elementy. Pierwszym z nich było badanie ankietowe oceniające wiedzę lekarzy Podstawowej Opieki Zdrowotnej w zakresie przewlekłej choroby nerek. 

Drugim elementem projektu jest kurs online przygotowany na stronie internetowej www.pchn.edu.pl. W ramach tego kursu lekarze pracujący w POZ otrzymali przekrojowy materiał dotyczący zarówno zasad diagnostyki, rozpoznawania, jak i postępowania z pacjentami z przewlekłą chorobą nerek.

Trzecim elementem przygotowanego programu PChN jest badanie epidemiologiczne, dotyczące pacjentów o określonych kryteriach chorobowych, którzy do tej pory nie mieli rozpoznanej przewlekłej choroby nerek, ale są nią zagrożeni. Więcej na temat programu można dowiedzieć się po zalogowaniu na stronie internetowej www.pchn.edu.pl.

Jak powstawał projekt PChN?

Nagrania do Kursu na temat przewlekłej choroby nerek odbywały się we Wrocławiu oraz w Poznaniu. Każde zrealizowane nagranie i przeprowadzona rozmowa były dla nas okazją do poszerzenia wiedzy na temat chorób nerek i nie tylko. Wykładowcy, z którymi podjęliśmy współpracę podzielili się z nami wieloma dodatkowymi materiałami, które w codziennej praktyce lekarza rodzinnego mogą zdecydowanie ułatwić diagnostykę i farmakoterapię. 

Struktura i działanie kursu pChN

Kurs składa się z trzech głównych modułów, a do każdego z nich przypisanych jest kilka lub kilkanaście zagadnień dotyczących epidemiologii, diagnostyki lub leczenia przewlekłej choroby nerek. Każde zagadnienie posiada dedykowane video ukazujące prezentację wykładowcy, który omawia wybrany problem. 

Po zakończeniu każdego modułu użytkownik przechodzi przez test zamknięty. Wykonanie testu jest warunkiem koniecznym do przejścia do kolejnego modułu kursu. Użytkownik ma możliwość uzyskania certyfikatu – w tym celu wymagane jest uzyskanie 60% poprawnych odpowiedzi z testów zamkniętych. Do każdego testu można jednak podejść tylko raz. 

Logowanie dla klientów Medutools

Subscribe to our newsletter

Sign up to receive updates, promotions, and sneak peaks of upcoming products. Plus 20% off your next order.

Promotion nulla vitae elit libero a pharetra augue